Kasulik teada

 • Kleepkilede pesemisjuhend

  Reklaam- ja valgustpeegeldava kile puhastamine.

 • Puhastusvahendina on soovitav kasutada pehmet ja niisket lappi või harja, mis sobib  ka ühtlaselt värvitud pindadele. Puhastusvahend ei tohi pinda katki hõõruda! Puhastusvahend ei tohi olla liiga happeline ega leeliseline. Soovitav pH 6-8. Puhastusvahend ei tohi sisaldada tugevaid leotusained ja alkohole!
 • NB! KAKS NÄDALAT PEALE KILETAMIST AUTOT MITTE PESTA!

  Puhastamine

  Käsipesu

  Puhasta pind puhta veega. Pese puhastatavat pinda pehme harja või seenega. Kasuta puhastusainet või mõnda muud sobivat ainet. Pese kilet alati suunaga ülevalt alla! Hoidu tugevast hõõrumisest! Peale puhastusaine pealekandmist loputada pinda rohke veega. Loputatakse veega suunaga ülevalt alla. Peale loputamist lasta pinnal kuivada. Tõrv, õli, kriit, huulepulk, diiselkütus ja asfalt. Kui eelnimetatud ained ei eemaldu eelnevat kirjeldatud viisil, siis puhastatakse pind kas petrooleumi, mineraaltärpentiini või VM&P naftaga. Ära kasuta muid leotusvahendeid! Hoidu tugevatoimeliste ainete kasutamisest. Peale leotusaine kuivamist pestakse pind puhastusaine ja veega. Lõpuks loputatakse puhta veega

  Harjaga pesemine

  Reklaamkilesid ja samuti valgustpeegeldavaid kilesid võib pesta tavalise harjaga. Kiled kannatavad ka rasva eemaldamist. Kuid rasvaeemaldusvahend ei tohiks sisaldada eriti tugevaid leotusaineid! Peale rasva eemaldamist tuleb pind hoolikalt loputada, et kogu rasvaine eemalduks.

  Pesemine survepesuriga

  Survepesuriga pesemisel tuleb jälgida järgmisi seiku:
  Kilega kaetud pindadel ei tohi vee rõhk tõusta üle 80 kgm2. Vee temperatuur peab olema 65-80 oC. Veepihusti ots peab asetsema min. 40 cm kaugusel puhastatavast pinnast. Ära suuna veejuga kleepkile serva alla - suuna see külje pealt kilele (risti kile pinnaga)! Juhtudel, kui veerõhk või temperatuur on liiga kõrge, kui vett pihustatakse liiga lähedalt või kui vett pritsitakse kile serva alla, on kile lahti tulemise risk väga suur! Et vältida eespool loetletud probleeme on parem eelnevalt eemaldada rasv nii et mustus tuleb  lahti ja peale seda pesta pinda väiksema surve ja külmema veega.

  Prindikoda OÜ